Obec Jablůnka
ObecJablůnka

Kanalizace Závratě, aneb pohled z druhé strany

Vážení občané, když jsem byl upozorněn na článek v Duramentu od p. Václavíkové „Co mělo ostať pod pokličků,“ tak jsem si přečetl obsah odborníka na slovo vzatého.

Je nám jasné, že článek je z pera odborníka na všechno p. Matouška, ale svými nesmysly ho doladila p. Václavíková věrný to vazal.

Nechci Vás obtěžovat věcmi, které patří odborníkům, kteří projekt vypracovali podle zadání SFŽP. Není to tak, že uděláme rýhu v poli, položíme trubky a kanalizace je hotová.

Začnu rozebírat ty nesmysly. Není pravdou, jak píše p. Václavíková, že zastupitelé nebyli obeznámeni s vybudováním kanalizace „Závratě“, protože každý zastupitel dostává program týden před zasedáním a k programu se může vyjádřit. Na zářijovém zastupitelstvu byla přítomná i p. Václavíková, ale mlčela až do doby, kdy s p. Matouškem chodili přesvědčovat občany, kteří přinesli žádost na obec prodloužit kanalizaci o špatné a předražené investici „Závratě“. Víme, co si o této dvojici občané mysleli.

Paní Václavíková, prodloužení kanalizace schválilo všech 9 přítomných zastupitelů, takže Vaše jízlivé a lživé články nepodsouvejte občanům.

Když jsem se díval do prosincového zastupitelstva, tak o žádné částce 3 060 000 Kč. není zmínka. Odhad 3 až 4 miliony jsme provedli se stavebním technikem, který ovšem není směrodatný. Proto se dělá projekt a rozpočet na každou stavbu, aby byla dána cena pro výběrové řízení a k podání žádosti a její registraci na Ministerstvu.

Tato blesková akce proběhla z důvodů termínu na podání žádosti na SFŽP. Je asi zbytečné Vám vysvětlovat, co všechno musí žádost obsahovat, aby byla zaregistrována.

S návrhem vedení kanalizace přišli sami občané. Bylo to v době kdy Ministerstvo dotační titul připravovalo. Obec pak zajistila další potřebné povolení a podání žádosti.

Takže p. Václavíková, máme souhlas od všech vlastníků pozemků ( je jich 16) na vstup a stavební práce a proto si nedělejte zbytečné starosti.

Pokud žádáte dotaci od SFŽP, tak ke stavebnímu povolení je nutné mít i technický a BOZP dozor- tak je požadováno v „Rozhodnutí o přidělení dotace“. Vedení obce je přesvědčeno, že pokud dotace existuje, tak je potřeba občanům pomoci.

Určitě jste informována p. Matouškem, že tento problém již řešil ÚHOS a k podání žádosti ani ve výběrovém řízení žádné pochybení neshledal.

Pokud nás napadáte, že se finančně nestaráme o ZŠ a naše děti- navštivte ředitele, který Vás snad vyvede z omylu.

O dotaci zatím rozhodnuto není, ale pokud neuspějeme na SFŽP, tak budeme žádat na Ministerstvu zemědělství. Paní Václavíková a Matoušek mají za obecní finance kanalizací hotovou a na ostatních občanech by měla obec šetřit. To je logika.

Věřím, že občané pochopí, proč na některé  nesmyslné články v „Duramentu“ částečně reagujeme.

 

Obecní úřad

 

 

Datum vložení: 17. 8. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 8. 2020 0:00
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 173
TÝDEN: 1338
CELKEM: 1234590

Odstávky elektrické energie v obci

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Virtuální Česko