Obec Jablůnka
ObecJablůnka

Hasiči z Jablůnky mezi nejlepšími ...

Aktualita

V letošním roce se naši hasiči zúčastnili ankety Dobrovolní hasiči roku 2022.

Smyslem a posláním této ankety je podpora a propagace činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti.

Této ankety jsme se již také zúčastnili v roce 2015, kde jsme obsadili druhé místo.


A s čím jsme se do této ankety přihlásili letos?

Ve dnech 26-27.6.2021 jsme s naší jednotkou prozatím nemohli vyjet pomáhat do obcí postižených ničivým tornádem na jižní Moravě. To nás samozřejmě nenechalo klidnými a dostali jsme takový nápad, že bychom na pile velitele jednotky JSDH Jablůnka nařezali střešní latě, které v tu dobu byly na jižní Moravě opravdu potřeba. Obec Jablůnka na tuto akci poskytla zdarma 15m³ smrkového dřeva, které jsme museli z lesa dovést na pilu a nám se následně podařilo o víkendu z tohoto dřeva nařezat celkem 900 ks střešních latí.
Následný odvoz nařezaných latí do obce Mikulčice na jižní Moravě byl zajištěn nákladním vozidlem HZS Zlínského kraje.

Video z přípravy latí ke zhlédnutí zde:Nominace Sboru dobrovolných hasičů Jablůnka
Odborná porota ankety Dobrovolní hasiči roku nominovala 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky na ocenění Dobrovolní hasiči roku 2022 za profesionálně provedené zásahy, preventivní a výchovnou činnost.

V oblasti sever Moravy byl také nominován Sbor dobrovolných hasičů Jablůnka.


Od 15.9.2022 se rozběhlo hlasování pro veřejnost. A právě hlasující měli hlavní vliv na celkové výsledky celé ankety. Hlasování probíhalo buď na stránkách ankety nebo pomocí SMS .Hlasování bylo ukončeno 20.10.2022.

No a jak to celé dopadlo ?

Dne 16.11.2022 proběhl slavnostní galavečer u příležitosti udělování ocenění v rámci 12. ročníku této ankety, který se  konal od 18 hodin v hale Zoner Bobyhall, v Brně.

V rámci tohoto galavečera byl náš sbor vyhlášen jako nejlepší za oblast Sever Moravy.

Umístili jsme se na prvním místě s počtem 1428 hlasů, za které vám moc děkujeme.

Ocenění přebral na pódiu velitel výjezdové jednotky František Minarčík.


Za první místo v anketě jsme obdrželi šek na 75 000kč, poukaz na odběr hasičského vybavení v hodnotě 10 000kč, poukaz na pořízení ruční radiostanice Hytera a skleněnou slavnostní přilbu.

Video z předání cen ke zhlednutí zde:

 

ADHRADHRADHR

 

Celé vyhlášení bude možné sledovat 3.12.2022 v 16:20 na ČT1.

 

 

Datum vložení: 21. 11. 2022 0:00

Aktuálně

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:5
DNES:433
TÝDEN:433
CELKEM:1503901

Odstávky elektrické energie v obci

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky