Obec Jablůnka
ObecJablůnka

DEZA a Povodí Moravy podpořili místní hasiče

Poděkování

Vybavení jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Jablůnka se rozrostlo díky grantu od Povodí Moravy, s.p. a díky finančnímu daru od firmy DEZA, a.s.

Díky těmto darům se jednotce dobrovolných hasičů z Jablůnky na přelomu loňského a letošního roku podařilo pořídit hasičský vysavač a motorovou pilu.

V rámci grantového řízení Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů, které Povodí Moravy, s.p. v loňském roce vyhlásilo, vybrala výběrová komise mimo jiné i naši jednotku, které byly poskytnuty finanční prostředky ve výši 30 500 Kč na nákup hasičského vysavače HYDRA – BOY. Tento příspěvek pokryl celou částku, potřebnou na nákup tohoto stroje.

Díky své konstrukci má hasičský vysavač HYDRA – BOY širokou škálu použití. Je schopen se vypořádat i se znečištěnou vodou obsahující kameny a bláto. S pomocí několika sacích nástavců, které jsou součástí je možné vody odsát téměř do sucha a zároveň díky výtlačnému hrdlu „C“ a kalovému čerpadlu uvnitř vysavače ji dále odčerpávat standartními hadicemi pryč mimo postižená místa.

Vysavač jsme umístili do naší prvovýjezdové cisterny CAS 20 – Tatra 815 Terra a své uplatnění vysavač najde zejména u zásahu spojených se silným deštěm, ale i u dalších technických zásahů a odstraňování škod vzniklých hasební vodou při hašení požárů. Budeme jej používat všude tam, kde bude potřeba odsát co nejnižší vrstvu vody čehož standartní čerpadla již nejsou schopná.

V loňském roce jsme zároveň dostali finanční příspěvek od firmy DEZA, a.s. Valašské Meziříčí ve výši 7 000 Kč na další dovybavení naší terénní čtyřkolky Gladiator X850 EPS. Z tohoto finančního příspěvku jsme pořídili motorovou pilu Husqvarna 445 X-Torq, která bude umístěna na této čtyřkolce a budeme ji využívat zejména pro zprůjezdnění cest při jízdě čtyřkolky v těžce přístupném terénu, kde se těžká technika hasičů nedostane.

Díky tomu budeme moct naplno využít potenciál naší čtyřkolky jak při svážení raněných z těžce přístupného terénu, tak při hašení lesních požárů.

Původní cena motorové pily byla na prodejně 12 000 Kč. Z této ceny nám dal prodejce p. Antonín Šupler z Husqvarna Zubří slevu 2 500 Kč na 9 500 Kč, z čehož 7 000 Kč činil dar od firmy DEZA, a.s. a zbylých 2 500 Kč doplatil Sbor dobrovolných hasičů Jablůnka z vlastních zdrojů.

Tímto bychom chtěli velice poděkovat Povodí Moravy, s.p. i firmě DEZA, a.s. Valašské Meziříčí a panu Antonínu Šuplerovi z Husqvarna Zubří za poskytnuté finanční prostředky.

Nákupem tohoto vybavení se naše jednotka opět posune kupředu a budeme tak moci ještě efektivněji a lépe pomáhat občanům z Jablůnky i širokého okolí.

Radek Mrlina ml., za hasiče z Jablůnky

 

Motorová pila

Vysavač

 

Datum vložení: 8. 2. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 2. 2021 0:00
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 10
DNES: 165
TÝDEN: 1644
CELKEM: 1245174

Odstávky elektrické energie v obci

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Virtuální Česko