Další připravený projekt – PUMPTRACK

Vloženo: 15. Únor, 2015

Místostarosta obce Zdeněk Mrlina ve spolupráci se zastupiteli Bc. Petr Brinček a Mgr. Luděk Drlík připravili žádost o dotaci na modulární pumptrack. Tato žádost byla odeslána v pátek 13. února 2015. S žádostí také výrazně pomohla manažerka spolku MAS Střední Vsetínsko Ing. Světla Studenská a také se zapojili děti ze ZŠ Jablůnka, které nakreslili obrázky pumptrackové dráhy, které byli součásti projektu.

Celková cena Pumptracku má být včetně dopravy a montáže 539 000 Kč bez DPH. Dotace na projekt by měla být 70%. Zbylých 30% zaplatí obec ze svého rozpočtu.

Co to ten pumptrack vlastně je?

Jde o dráhu plnou zábavy pro všechny. Jezdí se po dřevěném voděodolném okruhu složeném ze zatáček a vln, sešroubovaných v jeden celek. Pump Track je uzpůsoben na jízdu cyklisty bez šlapání. Principem je, jak už název napovídá, pumpování. Pumpují se nerovnosti, díky nimž jezdec udržuje rychlost svého kola. Pumptrack je vhodný nejen pro zkušené bikery, kteří si chtějí zatrénovat a zlepšit fyzickou kondici intenzivním pumpováním, ale také pro děti a rodiče. Je bezpečný a především hravý. Pumptrack vytváří nový směr využití kol, vytváří nové komunity, prostředí pro překlenutí generačních rozdílů mezi rodiči, dospívajícími a malými dětmi.

V budoucnu bude možné pumptrack zakomponovat do multifunkčního hřiště. Současné plánované umístění je za nynějším OÚ (školnička), ale díky dobré mobilitě lze pumptrackovou dráhu využít i na různé akce.

Tak doufejme, že pátek třináctého bude tentokrát „šťastný“ a že žádost vyjde a projekt bude podpořen.

 

Pumptrack

Pumptrack

 

 

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

WP_Big_City